Trafik ve dönüşüm stratejinizin temel bir bölümünü nasıl hızlandırabilirim?

Is your internet speed slow and it affects your business or website? Here is Mehmet Ali to guide us how to speed up internet connection as we considered this as a continuing problem in our modern society. Speed really matters in our daily lives. May these bunch of informations served as a guiding tool given how tremendously important being connected to the Web.

Hit translate to view original text.

Hız, çevrimiçi işinizin başarısı için her şeyden çok daha fazla fark yaratabilir, ancak çok az insan onun hakkında konuşur.
Sitenizin hızını artırabilirseniz, trafik artabilir ve dönüşüm iki katına çıkabilir.
Burada web sitenizin hızından bahsetmekle kalmayacağım, ancak çevrimiçi işinizin genel “hız deneyimi” nden bahsediyorum.

Not: sayfa yükleme süresinde bir saniye gecikme, dönüşümde% 7’lik bir kayba neden olacaktır.
Yüklenmenin üç saniyeden uzun sürmesi durumunda insanların% 40’ı web sitenizi terk edecektir.

33 büyük perakendeci tarafından gerçek zamanlı verileri izleyen bir çalışma, bir sitenin yükleme süresinin sekiz saniyeden iki saniyeye çıkmasının dönüşüm oranlarını% 74 oranında artırdığını tespit etti.

Yavaş yükleme alanları, ABD ekonomisine her yıl 500 milyar dolardan fazla maliyete neden oldu.
Yukarıdaki istatistikler, site hızının dönüşüm ve trafik üzerindeki etkisini net bir şekilde göstermektedir, ancak burada sona ermez. Google’ın artık site hızını sıralama faktörlerinden biri olarak kullandığı bir sır değildir.

Çevrimiçi bir işletme yürütüyorsanız, hızı öncelik vermeniz trafik ve dönüşümlerinizi tek seferlik olarak iki katına çıkarabilir. İşte sizin için bazı ipuçları:

Yükleme sürelerini optimize etmek ve web sitenizi hızlandırmak için 5 yol

Daha iyi bir ev sahibi ol: Gerçekten, web sitenizin temeli önemlidir; Yoksul bir evde oturuyorsan, burada önermek istediğim her şey işe yaramaz. Önce iyi bir ev sahibiniz olduğunuzdan emin olun. Hıza dayalı web barındıranlarını karşılaştırmayı kolaylaştırmak için bu karşılaştırma sayfasını oluşturdum.

Bir CDN kullanın: Mesafeye ve diğer faktörlere bağlı olarak, siteniz herkes için aynı şeyi yükleyemez: ABD’de barındırılan web siteniz ABD’de erişmeye çalışan kullanıcılar için daha hızlı olur, ancak ABD’de daha yavaş olacaktır. insanlar Çin’de ona erişmeye çalışıyorlar. Bununla birlikte, CDN’ler sayesinde web siteniz dünyanın farklı yerlerinde bulunan sunuculara dağıtılır. Bu, web sitesinin ziyaretçilerin erişimini sağlamaya çalıştıkları yere bağlı olarak en hızlı sürümünü sunmanıza izin verir. Bu da daha hızlı bir web sitesiyle sonuçlanır. CloudFlare ve MaxCDN mükemmel CDN seçenekleridir.

Gereksiz eklentileri ve eklentileri devre dışı bırakın: Kullanılabilirlik kozlarının her geçen gün fantezi olmasını sağlayın. Daha hızlı bir web sitesi istiyorsanız, gereksiz şeyleri kaldırmaya hazır olmanız gerekir; Bu, bir amaca hizmet etmeyen eklentileri ve eklentileri içerir. Web siteniz belirli bir eklenti veya eklenti olmadan iyi çalışırsa, buna ihtiyacınız yoktur.

eklentileri devre dışı bırak

Görüntüleri sıkıştırma: Bir resim çektiğinizde veya bir resmi çevrimiçi indirdiğinizde, genellikle çok büyük. Yüksek çözünürlüklü bir görüntü olması özellikle geçerlidir. Sorun, web sitenizde görüntülenen resimlerin boyutunun sitenizin genel yükleme hızına katkıda bulunmasıdır. 2.4MB’lık bir resim kolayca 100KB’ye sıkıştırılabilir ve bu da sayfa yükleme süresinde belirgin bir azalmaya neden olur.

Önbelleği kullanma: Birisi web sitenizi her ziyaret ettiğinde, tarayıcınız sitenize hizmet etmeden önce sunucudan dosyaları indirmelidir. Bu her zaman yapılırsa, siteniz yalnızca kullanıcılar için yüklenmekle kalmaz, aynı zamanda birçok kişi web sitenize aynı anda erişmeye çalışırsa yavaş bir web sitesinde bulunabilir. Önemli önbellekleme yanlış yapıldığında, en çok önerilen Türk barındırma şirketleri bile yüksek trafik yüklerine dayanamazlar.

Ancak önbelleğe alma ile, dosyalar ilk ziyaretleri sırasında tarayıcıları tarafından indirilir ve kaydedilir. Web sitenizi güncellemediğiniz sürece, her seferinde sunucunuzdan yeni bir dosya istemek yerine, tarayıcıları daha önce indirilen sürümü sunacaktır. Bu, hem eski hem de yeni ziyaretçiler için sitenizi daha hızlı hale getirir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *